Fortuna 1. Liga

Już w niedzielę Arka Gdynia może stracić fotel lidera. Sama to sobie zgotowała – .

Arka Gdynia zaledwie zremisowała z Motorem Lublin 2:2 i już w niedzielę może stracić fotel lidera w Fortuna 1. Lidze! W pozostałych piątkowych meczach na zapleczu Ekstraklasy również nie brakowało emocji.

Górnik Łęczna pokonał Zagłębie Sosnowiec po rzucie karnym w doliczonym czasie gry, a Stal wygrała derby Rzeszowa 2:0. Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało z Górnikiem Łęczna po golu… w ostatnich minutach doliczonego czasu gry! Karnego na wagę trzech punktów wykorzystał były piłkarz Lechii Gdańsk Ilkay Durmus.

Górnik dzięki wygranej awansował na czwarte miejsce w tabeli i ma 45 pkt. Zagłębie jest 18. Lublinianie prowadzili 1:0 po bramce Bartosza Wolskiego, jednak później wyrównał Karol Czubak.

Ostatecznie gospodarze schodzili do szatni na prowadzeniu 2:1 po golu z rzutu karnego Piotra Ceglarza. Po przerwie wyrównanie i jak się później okazało jeden punkt, zapewnił gościom Hubert Adamczyk. Arka ma na koncie 52 pkt, ale Lechia Gdańsk w przypadku wygranej w niedzielę z Termaliką wyprzedzi Arkę jednym punktem i wróci na fotel lidera.

W ostatnim piątkowym meczu Stal Rzeszów pokonała w derbach Resovię 2:0. Gole strzelali Andreja Prokić i Patryk Warczak. Stal jest 11., a Resovia pozostała na 16. miejscu w strefie spadkowej.