Ekstraklasa (Polish Football League)

Legia i Raków muszą żałować. Wyścig żółwi. Wystarczy spojrzeć w tabelę –

Wyścig żółwi okazał się emocjonującym widowiskiem w niedzielnej kolejce Ekstraklasy. Raków Częstochowa zremisował 1:1 z Legią Warszawa, co nie przyniosło satysfakcji żadnej z drużyn.

Wygrana jednej z nich zbliżyłaby ją do podium. Lech Poznań poniosło porażkę z Puszczą Niepołomice i poważnie okaleczyło swoje szanse na zdobycie tytułu mistrza.

Zwycięstwo w tym meczu umożliwiłoby im zmniejszenie dystansu do lidera. Niestety, ani Raków, ani Legia nie skorzystały z tej wpadki.

Obie drużyny pozostają w grupie walczącej o miejsce na podium ligi. Zwycięstwo zapewniłoby im zbliżenie się do trzeciego miejsca w tabeli Lecha.

Jednak walka o Europejską Ligę Konferencji Europy dodaje tej rywalizacji dodatkowego dramatu. Zwycięstwo Pogoni Szczecin w meczu z Ruchem pozwoliło im zbliżyć się do podium.

Inne rezultaty mogą przetasować tabelę, ale na razie to Pogoń jest jedyną drużyną z czołówki, która zyskała w tej kolejce. Ważne zwycięstwo odniosła także Puszcza Niepołomice, która uniknęła spadku, a Korona Kielce spadła do strefy degradacji.

Odpowiednie wyniki w kolejnych meczach mogą jeszcze zmienić układ tabeli.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *