Ekstraklasa

Górnik zrujnował szansę Śląska. Sprawdź tabelę Ekstraklasy –

Zobacz tabelę Ekstraklasy. Piłkarze Śląska Wrocław mieli szansę na objęcie pierwszego miejsca w tabeli Ekstraklasy, wystarczyło tylko wygrać z Górnikiem w Zabrzu.

Kolejny raz w tym sezonie drużyna Jana Urbana udowodniła, że jest w stanie wygrywać z każdym rywalem w tabeli. Niestety, wrocławianie zmarnowali tę szansę.

Ich porażka pozwoliła beniaminkowi Ruch Chorzów na opuszczenie 18. miejsca w tabeli. Sytuacja łodzian w walce o utrzymanie nadal pozostaje trudna.

Później prowadząca w tabeli Jagiellonia Białystok straciła punkty. Gospodarze wyszli na prowadzenie na początku meczu, wydawało się, że zdobędą łatwe trzy punkty.

Jednak czerwona kartka dla Adriana Diegueza ułatwiła zadanie Cracovii, która wygrała 3:1. Po tej porażce stało się jasne, że wrocławianie potrzebują zwycięstwa, aby wyprzedzić rywala na sześć kolejek przed końcem.

Niestety, zabrzanie wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca meczu. Dwie bramki Kamila Lukoszka dały Górnikowi trzy punkty i zbliżenie się do sześciu czołowych drużyn walczących o europejskie puchary.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *