Tenis WTA

Iga Świątek poznaje swoją drogę do ćwierćfinału turnieju “Koszmar” –

Pierwszy etap turnieju będzie miał miejsce 15 kwietnia. W tym etapie, Polka wylosuje swojego przeciwnika. Jednak, jeśli awansuje do ćwierćfinału, może zmierzyć się z Jeleną Ostapenko. Ostapenko jest uważana za “koszmar” Świątek i wygrała z nią wszystkie cztery wcześniejsze spotkania.

W ostatnim zestawieniu WTA Niemka była sklasyfikowana na siódmej dziesiątce, a Belgijka pod koniec trzeciej. Co ciekawe, Belgijska tenisistka nigdy nie miała okazji grać ze Świątek, jednak Niemka już rywalizowała z Polką w 2023 roku. Jeśli Polka przebrnie przez pierwszą przeszkodę, to w ćwierćfinale może spotkać się z Lindą Noskovą, która pokonała ją na Australian Open tego roku. Inne potencjalne przeciwniczki w półfinale to Jelena Rybakina lub Ons Jabeur.

W finale możliwe jest starcie z Coco Gauff lub Aryną Sabalenką, której podopieczna Tomasza Wiktorowskiego już dwukrotnie pokonała Białorusinkę. Zarówno Sabalenka jak i Świątek rozpoczną rywalizację od drugiej rundy. Warto dodać, że zwyciężczyni turnieju otrzymuje oprócz punktów rankingowych i nagrody pieniężnej, luksusowy samochód marki Porsche.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *