esporty na igrzyskach olimpijskich

Aleksander Kwaśniewski wyznaje swoją niezdolność do wyobrażenia sobie przyszłości – .

Mówiąc o przyszłości ruchu olimpijskiego związanego z esportami, były prezydent Polski, a obecny prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Aleksander Kwaśniewski, wyraził swoje obawy dotyczące słabnącej popularności niektórych tradycyjnych dyscyplin sportowych. W opinii Kwaśniewskiego, obecnie istnieje potencjalne zagrożenie zastąpienia tych dyscyplin przez esport. W konkretnym wywiadzie udzielonym Interii, Kwaśniewski podkreślił, że lista potencjalnych zagrożeń jest obecnie największa w historii.

Kwaśniewski poruszył również kwestie przygotowań do zbliżających się igrzysk olimpijskich w Paryżu oraz obawy związane z obecnym napiętym klimatem globalnym. Wyraził swoje zdanie na temat esportu, wyznając, że nie wyobraża sobie przyszłości ruchu olimpijskiego związanego z esportami czy podobnymi aktywnościami. Mimo wielu dyskusji na ten temat, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego podkreślił również brak obszernego wsparcia dla esportu na igrzyskach olimpijskich w obecnym czasie.

Warto podkreślić, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie jest całkowicie przeciwny dyscyplinom esportowym, co potwierdzają zawody Olympic Esports Series, które odbyły się w 2023 roku w Singapurze. Mimo to, esport wciąż nie zadebiutował na letnich bądź zimowych igrzyskach olimpijskich. Debaty na ten temat nadal trwają, a społeczność zarówno zwolenników, jak i przeciwników esportu na igrzyskach olimpijskich jest podzielona.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *