Piłka Ręczna Kobiet

Dzień zwycięstwa dla polskiej piłki ręcznej: perspektywa organizacji mundialu.

Możemy zorganizować mundial. To ma być wielki dzień dla polskiej piłki ręcznej. We wtorek, 16 kwietnia dowiemy się, czy Polska wraz z Czechami będzie mogła gościć elity światowej piłki ręcznej kobiet — informuje TVP Sport. Rada IHF we wtorek podejmie decyzję o tym, kto zorganizuje mundial.

Szanse na powodzenie są duże, ale ostateczna decyzja jeszcze przed nami. Impreza odbędzie się na terenie pięciu krajów, a Związek Piłki Ręcznej w Polsce wciąż ma na oku większe cele. Przyznane organizacji mistrzostw Europy to jednak dopiero początek, nasz kraj ma ambicje, by gościć również mistrzostwa świata. Rada IHF we wtorek podejmie decyzję o gospodarzach Mistrzostw Świata zarówno mężczyzn, jak i kobiet na lata 2029 i 2031.

Delegacja polsko-czeska przedstawi swoją kandydaturę członkom Rady w Creteil pod Paryżem, po czym odbędzie się głosowanie — informuje TVP Sport. To jedyna kandydatura. Związek Piłki Ręcznej w Polsce i czeska federacja od początku roku starają się o organizację Mistrzostw Świata 2031. Na początku marca okazało się, że nasza kandydatura jest jedyną, która przeszła wstępną weryfikację IHF i której delegacja została zaproszona do Creteil.

Wcześniej Rosja i Chiny miały plany wspólnej kandydatury, ale po agresji Rosji na Ukrainę i wykluczeniu jej ze światowych struktur sportowych, pomysł upadł. Jeśli kandydatura Polski i Czech zostanie zaakceptowana, Mistrzostwa Świata Kobiet w 2031 r. będą kolejnym wielkim wydarzeniem w kalendarzu polskiej piłki ręcznej. W 2016 r. nasz kraj organizował mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych, a dwa lata później mistrzostwa świata kobiet do lat 18. Rok temu współorganizowaliśmy mistrzostwa świata mężczyzn ze Szwecją.

*Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. *
*Bądź na bieżąco! *
*Obserwuj* *nas w Wiadomościach Google. *

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *