Ekstraklasa - Polska Piłka Nożna

Kamil Grosicki powiększył przewagę w klasyfikacji “PS” – .

Klasyfikacje “PS” po 28. kolejce. Erika nie ma, Grosik harcuje Kamil Grosicki dobrze wykorzystał przymusową przerwę swojego największego rywala w klasyfikacji na najlepszego piłkarza sezonu. Kapitan Pogoni znów powiększył przewagę. Nieoczekiwanie w grze pojawił się jednak trzeci istotny gracz – Lawrance Ennali z Górnika.

Z pięciu goli strzelonych przez Portowców chorzowskiemu Ruchowi tylko jeden został miał oficjalną “pieczęć” Grosickiego (asysta). Piszemy “tylko”, bo udział kapitana w dorobku bramkowym ekipy ze Szczecina w skali całego sezonu wynosi 40 procent. Kluczowe podanie i generalnie dobra postawa w konfrontacji z Niebieskimi wystarczyły jednak, by lider naszej klasyfikacji otrzymał notę 7, dzięki czemu jego średnia wzrostła do 6,11. To z kolei spowodowało, że Grosik zwiększył swoją przewagę o 4 setne punktu.

Erik Exposito tym razem nie mógł odpowiedzieć, bo w meczu Śląska z Górnikiem (0:2) pauzował za nadmiar żółtych kartek. Ciąg dalszy ich pasjonującej rywalizacji już w następnej kolejce. Ale czy tylko ich? Raczej nie!

Po bardzo udanym występie przeciwko drużynie Hiszpana, pod jego nieobecność, na 3. miejsce wskoczył błyskotliwy skrzydłowy Górnika Zabrze Lawrence Ennali, który traci teraz do wicelidera zaledwie 0.02 pkt. Właśnie ci trzej piłkarze tworzą zdecydowaną czołówkę naszej klasyfikacji. Gdzieś tam z tyłu czai się kilku innych piłkarzy, ich strata jest jednak dość wyraźna. Z kolei zajmujący obecnie 4. miejsce Srdjan Plavsić z Rakowa z powodu kontuzji już do końca sezonu nie pojawi się na boisku, w związku z czym już niedługo przestanie być notowany, bo nie wypełni minimum rozegranych meczów.

W pozostałych rankingach bez znaczących zmian. Najistotniejszą jest awans na 3. pozycję w klasyfikacji strzeleckiej Efthymiosa Koulourisa (autora hat tricka w meczu Pogoń – Ruch), który dogonił Ilię Szkurina. Prowadzący Exposito nadal jest jednak bardzo daleko – ma aż o 4 gole więcej niż wspomniany duet. Zasady: 1) klasyfikujemy piłkarzy i sędziów, którzy rozegrali (prowadzili) więcej niż połowę meczów i wystąpili w rundzie jesiennej oraz wiosennej.

2) w klasyfikacjach, w których decyduje średnia not, kolejnym kryterium (przy równości) jest większa liczba rozegranych minut. 3) w klasyfikacjach strzeleckiej, asysty i kanadyjskiej przy równym bilansie o kolejności decyduje mniejsza liczba rozegranych minut. Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco!