Tauron Liga Siatkówki

Chemik zbliża się do mistrzostwa! Tylko 77 minut wystarczyło –

Spotkanie trwało 77 minut i nie brakowało w nim emocji. Gospodynie prowadzą w finale Tauron Ligi już 2-0. Rywalki miały nieco problemów z przyjęciem.

Z czasem gdy go poprawiły zaczęły niwelować straty. Świetnie spisywała się Natalia Mędrzyk, która skończyła 4 na 5 ataków. Natomiast po stronie rzeszowianek mocno zawodziły czeska atakująca Gabriela Orvosova (2 na 11 ataków) i kolumbijska przyjmująca Amanda Coneo (3 na 12).

W końcówce zespół z Polic wypracował sobie dwupunktowe prowadzenie, które utrzymał do końca. Niewiele to jednak dało, choć zmienniczka była bardziej skuteczna (44 proc.). Nadal jednak w ofensywie (62 proc.

skuteczność ataku) siatkarki z Polic spisywały się bardzo dobrze. Szybko zbudowały przewagę i kontrolowały już przebieg wydarzeń do końca. Ten stać było jedynie kilka razy zbliżyć się na punkt, ale wówczas przyjezdne odpowiadały serią i przewagą rosła.

Cień szansy pojawił się w końcówce. Rzeszowianki przegrywały 17:21 ale za sprawą m.in. skutecznie zagrywającej Wiktori Kowalskiej zdobyły z rzędu pięć punktów i prowadziły 22:21.

Ostatnie słowo jednak należało do policzanek, a mecz asem serwisowym zakończyła Martyna Łukasik. MVP meczu wybrano Natalię Mędrzyk. Zespół z Rzeszowa, który poprzednie cztery sezony kończył ze srebrnym medalem, jest w bardzo trudnej sytuacji.

Nie ma już marginesu błędu i chcąc przedłużyć rywalizację musi wygrać. W dziesięciu poprzednich sezonach zespół z Polic tylko dwa razy nie zdobył mistrza Polski, kiedy to nie zagrał w wielkim finale (2018/2019, 2022/2023). Natomiast dla drużyny z Rzeszowa to czwarty finał z rzędu, a wcześniejsze zawsze kończyły się srebrnym medalem.

Kolejny mecz odbędzie się 19 kwietnia w Szczecinie. PGE Rysice Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Ann Kalandadze, Magdalena Jurczyk, Gabriela Orvosova, Amanda Coneo, Weronika Centka-Szczygłowska (libeo) – Anna Obiała, Gabriela Makarowska-Kulej, Wiktoria Kowalska, Julia De Paula. Grupa Azoty Chemik Police: Marlena Kowalewska, Monika Fedusio, Agnieszka Korneluk, Elizabet Inneh-Varga, Natalia Mędrzyk, Iga Wasilewska-Grajber-Nowakowska (libero) – Dominika Pierzchała, Saliha Sahin, Martyna Łukasik.

*Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. * *Bądź na bieżąco! * *Obserwuj* *nas w Wiadomościach Google.

*

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *