Roland Garros

Not Spanish, so responding in English. “Urgent news: The fate of the Hubert Hurkacz – Iga Świątek duo is hanging in the balance.

Losy duetu Huberta Hurkacza i Igi Świątek ważą się przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Polscy kibice mają nadzieję na zdobycie medalu w tenisie, a szczególnie entuzjazm budzi potencjalny udział obu zawodników. Hurkacz rozważa występ w trzech konkurencjach, natomiast Świątek ma plany startu w dwóch. Istnieje jednak niepewność, czy Hurkacz będzie partnerem Świątek w mikście, co wyznał kapitan reprezentacji Polski Dawid Celt.

Według eksperta Polsatu Sport Dawida Olejniczaka, Hurkaczowi może sprawić trudność utrzymanie udziału w trzech konkurencjach, a wszystko będzie zależeć od jego formy. Olejniczak sugeruje, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wystąpienie Igi Świątek z Janem Zielińskim w mikście, co umożliwiłoby Hurkaczowi skupienie się na innych konkurencjach. Igrzyska w Paryżu odbędą się w dniach od 26 lipca do 11 sierpnia na kortach ziemnych Rolanda Garrosa, gdzie Iga Świątek odniosła już sukcesy.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *