Piłka Nożna Polska

Spór o ograniczenia wśród młodzieżowców w polskiej Ekstraklasie – Kluby za karanie graczy.

Tekst ten dotyczy starcia wagi ciężkiej między klubami PKO BP Ekstraklasy a władzami PZPN odnośnie przepisu dotyczącego wystawiania młodzieżowców w ligowych meczach. Kluby chcą zniesienia tego przepisu, w przeciwnym razie poniosą karę, podczas gdy władze PZPN chcą pokazać swoją siłę w polskiej piłce i dlaczego to oni rządzą.

Obie strony zgadzają się, że decyzja powinna zapaść podczas najbliższego posiedzenia zarządu PZPN, aby kluby mogły planować swoją strategię transferową na nowy sezon. Kluby argumentują, że przepis jest skrępowaniem ich działalności, szczególnie w kontekście braku takiej ingerencji przez UEFA w rozgrywkach europejskich.

Ekstraklasa sprzeciwia się przepisowi o młodzieżowcu, chcąc przy tym nagradzać kluby, które sięgają po młodych piłkarzy. Decydenci w PZPN uznali, że należy przedyskutować ten postulat dopiero 18 kwietnia, co może być związane z koniecznością uzgodnienia jednolitego stanowiska przez prominentnych działaczy klubów Ekstraklasy.

Ponadto tekst porusza kwestie finansowe w kontekście przepisów dotyczących wystawiania młodzieżowców oraz przekazywania pieniędzy z praw telewizyjnych przez PZPN klubom. Mówi również o różnicach w podejściu do tego przepisu w Ekstraklasie i Fortuna 1.

Lidze.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *