Jakub Polkowski

To już oficjalne! Renomowane nazwisko dołącza do TVP –

Teraz wszystko się potwierdziło. “Oficjalnie już mogę potwierdzić, że dołączyłem do TVP Sport” — napisał Jakub Polkowski, który ma zostać nowym zastępcą dyrektora ds.

programowych. Oto jego zadania.

Portal Meczyki.pl jako pierwszy informował, że Jakub Polkowski ma zostać nowym wicedyrektorem ds. programowych w TVP Sport.

Tym samym zastąpi on w tej roli Sebastiana Staszewskiego, który z Telewizją Polską związany był od lata 2023 r.

Według nieoficjalnych doniesień Polkowski ma odpowiadać za redakcję TVP Sport oraz treści, które w niej powstają. Ponadto ma spoczywać na nim odpowiedzialność za przygotowywanie transmisji z najważniejszych wydarzeń sportowych, a w tym roku odbędą się przecież igrzyska olimpijskie i Euro 2024.

Dodatkowo znany dziennikarz i youtuber ma również współpracować z dyrektorem TVP Sport — Jakubem Kwiatkowskim — przy rozwijaniu oferty programowej sportowej części Telewizji Polskiej. Warto wspomnieć, że w sportowym środowisku Jakub Polkowski to znane nazwisko.

W przeszłości miał on okazję współpracować z różnymi polskimi redakcjami, a w latach 2014-2018 bardzo aktywnie działał z Polskim Związkiem Piłki Nożnej przy kanale Łączy Nas Piłka na YouTubie. W ostatnich latach Polkowski swoją markę budował przede wszystkim na założonym razem z Łukaszem Wiśniowskim kanale Foot Truck, na którym do tej pory pojawiło się prawie 600 filmów i który zgromadził ponad 200 tys.

subskrypcji.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *