Liga Konferencji Europy

Dramatyczna sytuacja: Nieudana gra Sebastiana Szymańskiego i jego zespołu w Przeglądzie Sportowym!

Nasz pomocnik, grając dla drużyny ze Stambułu, zaliczył asystę przy jedynym golu, co przedłużyło nadzieje zespołu. Reprezentant Polski wypatrzył pozostawionego bez opieki zawodnika przeciwnika i zdecydował się na uderzenie z linii pola karnego, pokonując bramkarza. Pomimo szybko zdobytej bramki w podstawowym czasie gry więcej goli już nie padło i obie drużyny doprowadziły do dogrywki. Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku, więc o losach dwumeczu rozstrzygały rzuty karne.

W pierwszej rundzie rzutów karnych doświadczony zawodnik Dusan Tadić został powstrzymany. Po kilku seriach wynik ustalił się na 2:3, a Olympiakos awansował do półfinału, pokonując Fenerbahce. Polak Sebastian Szymański uczestniczył w meczu do 106. minuty, gdy został zmieniony. Olympiakos będzie teraz grać z Aston Villą w półfinale.

W drugim spotkaniu PAOK Saloniki zmierzył się z Club Brugge, a polski zawodnik Michał Skóraś miał udział przy drugiej bramce dla belgijskiego zespołu. Po przekonującym zwycięstwie ich drużyna zagra z Fiorentiną w półfinale Ligi Konferencji Europy. Pierwsze spotkania półfinałowe zostaną rozegrane 2 maja, a rewanże tydzień później — 9 maja.