Grzegorz Krychowiak

Krychowiak’s team’s embarrassing defeat. Ruthless opponents – .

Rywale bezlitośni

Grzegorz Krychowiak zaliczył bezbarwny występ w barwach Abha Club. Drużyna Polaka przegrała w wyjazdowym meczu 28. kolejki ligi saudyjskiej z Al Shabab aż 0:5.

Były piłkarz naszej kadry spędził na boisku 86 minut. Zwycięstwo pozwoliło wówczas zespołowi polskiego pomocnika uciec ze strefy spadkowej.

W czwartek “Krycha” nie był już jednak w stanie odmienić losów rywalizacji, a Abha poniosła zasłużoną porażkę z wyżej notowanym Al Shabab. Wynik otworzył tuż przed przerwą Yannick Carrasco.

Niespełna kwadrans po zmianie stron na 2:0 podwyższył Habib Diallo. Dwie kolejne bramki to natomiast dzieło Carlosa Juniora.

Brazylijczyk trafił do siatki gości w 78. i 83. minucie. W doliczonym czasie gry 28-latek zaliczył asystę, a rezultat ustalił ten, który rozpoczął strzelanie, czyli Carrasco.

Miejsce — ostatnie gwarantujące utrzymanie. Znajdujące się na dwóch kolejnych pozycjach Al Akhdoud (strata 1 pkt) i Al Taee (strata 2 pkt) mają jednak rozegrany o jeden mecz mniej.

Całkiem możliwe więc, że po zakończeniu 28. kolejki Krychowiak i spółka znów znajdą się w strefie spadkowej. Bardzo ważny mecz zespół Polaka, który na początku sezonu prowadził były selekcjoner naszej reprezentacji, Czesław Michniewicz rozegra w następnej serii gier.

Wówczas zmierzy się na wyjeździe z ligowym sąsiadem, czyli Al Akhdoud.