Iga Świątek - Tennis Player

Iga Świątek wywalczyła swoje drugie zwycięstwo.

Iga Świątek odniosła imponujące zwycięstwo nad Elise Mertens, co pozwoli jej utrzymać pierwsze miejsce w rankingu WTA. To znaczący sukces, który zapewnia Polce pewność siebie.

Jej zwycięstwo w turnieju WTA w Stuttgarcie zagwarantowało Świątek miejsce w ćwierćfinale. Co więcej, dzięki tej wygranej, Polka już teraz zapewniła sobie 106 tygodni na szczycie rankingu WTA.

Warto zauważyć, że Iga Świątek osiągnęła ten sukces bez straty ani jednej partii, w przeciwieństwie do innych zawodniczek w turnieju. Obecnie jej przewaga nad Aryną Sabalenką wynosi 2625 punktów, co zapewnia Polce stabilną pozycję na szczycie rankingu.

Przed nią kolejne mecze, które mogą jeszcze wpłynąć na wynik, jednak na chwilę obecną nie przewiduje się zmian na czele rankingu. Pierwsze cztery miejsca w rankingu WTA pozostaną niezmienione, a walka o dalsze zwycięstwa w ćwierćfinale już wkrótce.

Iga Świątek zmierzy się z Emmą Raducanu lub Lindą Noskovą, podczas gdy Aryna Sabalenka stanie naprzeciw Markety Vondrousovej. Te emocjonujące spotkania odbędą się już w piątek, 19 kwietnia.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *