FC Barcelona

Europejski potentat planuje zatrudnić Xaviego. Oferta będzie dostępna. “Nalegają” –

Xavi staje się głośnym nazwiskiem na rynku trenerów, których można zatrudnić na sezon 2024/25. Kataloński “Sport” twierdzi, że jest kilka klubów chcących negocjować z Hiszpanem, a na razie największą determinację wykazuje Ajax Amsterdam. Europejski gigant, który w tym sezonie przeżywa niespotykany dotąd kryzysm, dąży do tego, by zacząć rozmowy z odchodzącym z Barcelony szkoleniowcem.

“Ajax nalega”. Dziś nikt już nie myśli o pozostaniu Xaviego, który może szukać sobie nowych opcji. Choć te tak naprawdę pojawiają się bez jego wysiłku.

“Ajax nalega, aby przekonać go na przyszły sezon. Trener z nikim bezpośrednio nie rozmawiał, chociaż wie, że mogą pojawić się oferty” — informuje kataloński “Sport”. Najwięcej wysiłku poczynił holenderski gigant, który chce rozpocząć negocjacje.

“Próbował nawiązać kontakt poprzez pośredników, choć trener jest skupiony na dalszej części sezonu” — czytamy. Hiszpanie nie mają wątpliwości, że ze względu na styl zespołu z Eredivisie oraz cech szkoleniowca, Xavi jest niemal idealnym kandydatem. Według medialnych doniesień Hiszpan myślał o zrobieniu sobie przerwy od pracy, ale być może zmieni zdanie i atrakcyjne oferty przekonają go do tego, by objąć np.

ekipę z Amsterdamu. Ta po ogromnym kryzysie zajmuje piąte miejsce w Eredivisie. O powodach odejścia Xaviego rozpisywała się w ostatnich miesiącach katalońska prasa.

[Dziennikarze “Sportu” ujawnili prawdziwe powody decyzji szkoleniowca. Poszło m.in. Trener zespołu z Robertem Lewandowskim narzekał na brak stabilności.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *