FC Barcelona

Polish language version: Awantura po El Clasico! Prezydent Barcelony mówi o powtórzeniu meczu –

Według strony katalońskiej piłka przekroczyła linię bramkową całym obwodem. “W przypadku, w którym potwierdzi się, że była to prawidłowa bramka, a tak myślimy, pójdziemy dalej i zawnioskujemy o powtórzenie meczu, tak jak stało się w pewnym meczu w Europie wskutek błędu VAR” — czytamy w oświadczeniu prezydenta Barcelona.

Zapowiedział bowiem bardzo poważne kroki przeciwko decyzji arbitra. Chodzi o sytuację z 28. minuty, gdy piłka zatrzymała się na linii bramkowej.

Bramkarz Realu zdołał odbić futbolówkę, ale nie wiadomo było, czy zrobił to skutecznie. [Sędzia nie uznał bramki po analizie VAR, który interweniował z tego względu, że goal-line technology nie w LaLidze nie jest stosowany.

“Pójdziemy dalej” “Jako prezydent FC Barcelona chcę przekazać niezadowolenie wynikające z tego, że dzień po jednym z najważniejszych spotkań w światowym kalendarzu złe wykorzystanie takiego narzędzia jak VAR naznacza nasz plan działania. Jak dobrze wiecie, nigdy nie byłem wielkim obrońcą VAR, gdyż uważam, że sposób, w jaki się go stosuje, zabiera futbolowi spontaniczność.

Jednak jeśli już go mamy, jestem zwolennikiem tego, że należy zawsze go wykorzystywać, aby uniknąć błędów, które mogłyby spowodować podjęcie niesprawiedliwych decyzji” — zaczyna Laporta. Dalszy ciąg materiału pod wideo “Jako prezydent FC Barcelony chcę też podkreślić siłę naszych rozgrywek, i zaznaczyć, że jesteśmy rozgrywkami odnoszącymi sukcesy, śledzonymi przez miliony kibiców na całym świecie, ale to nie znaczy, że możemy pozostawić na boku krytykę, kiedy wykorzystanie VAR obniża wartość naszych rozgrywek.

(…) Wczoraj było kilka dyskusyjnych akcji, ale wśród nich wszystkich jest jedna, która jest nadrzędna i mogła wpłynąć na zmianę końcowego wyniku spotkania. Odnoszę się do tzw.

»gola-widmo« Lamine’a” — dodaje w dalszej części komunikatu. Najważniejsze zdanie pada jednak pod koniec oświadczenia, w którym odnosi się do wniosku o ewentualne powtórzenie El Clasico!

“Jako klub, chcemy mieć pewność co do tego, co się zdarzyło i dlatego informuję, że jako FC Barcelona natychmiast zażądamy od Komitetu Technicznego Arbitrów oraz Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej udostępnienia nam całości zapisu wideo oraz audio związanych z tą akcją. Jeżeli po analizie tej dokumentacji klub uzna, że doszło do popełnienia błędu w ocenie sytuacji, a tak myślimy, podejmiemy wszelkie stosowne czynności, żeby odwrócić sytuację, nie wyłączając oczywiście kroków prawnych, które okażą się niezbędne.

“Ponadto chcę podkreślić, że mimo że skoncentrujemy się na tej akcji, nie zgadzamy się także z różnymi innymi akcjami, które miały miejsce w trakcie meczu i co do których, mimo że arbiter mógł je skonsultować z VAR-em, w niezrozumiały sposób nie zdecydował się tego zrobić” — zauważa prezydent FC Barcelona. Blaugrana ma czego żałować po porażce 2:3 na Santiago Bernabeu.

*Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. * *Bądź na bieżąco!

* *Obserwuj* *nas w Wiadomościach Google. *

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *