Wimbledon

Sensacyjna porażka Aryny Sabalenki! Wściekła aż rzucała piłką –

Mistrzyni Wimbledonu straciła pierwszego seta 3:6, ale zdołała odwrócić sytuację w swoim stylu. Następne dwa sety zakończyły się wynikami 6:3 i 7:5, co dało Czeszce możliwość gry w finale z Coco Gauff lub Martą Kostiuk. Hiszpanka, która zazwyczaj nie sprawiała większych trudności dla Czeszki, tym razem musiała zmierzyć się z Aryną Sabalenką, co zakończyło się trzecim setem, w którym Badosa musiała poddać mecz.

Mistrzyni Wimbledonu, która miała problemy z formą w ostatnich miesiącach, tym razem bez problemów dotarła do ćwierćfinału, ale spotkanie było wyrównane, a kluczowe momenty skutkowały złymi decyzjami, co ograniczało jej szansę na sukces. Już na początku drugiego seta doszło do niespodziewanego przełamania na korzyść Markety Vondrousovej, co zaskoczyło wszystkich. W trzecim secie kolejną niespodziankę sprawiła Marketa Vondrousova, odnosząc zwycięstwo i zapewniając sobie awans do półfinału w Stuttgarcie.