Therese Johaug

Therese Johaug powraca na trasę biegową! Przed nią kluczowa decyzja –

Sezon narciarski w Norwegii tradycyjnie kończy się biegiem Skarverennet. W biegu tym biorą udział zarówno zawodowcy, jak i amatorzy, przy czym limit startujących osób wynosi 12 tysięcy. Johaug zwyciężyła w tej rywalizacji już 11 razy, ostatni raz dwa lata temu. Media komentują jej niesamowitą dyspozycję, biorąc pod uwagę fakt, że niedawno zakończyła karierę i niedawno została matką.

35-letnia biegaczka nie wyklucza startu w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Trondheim, lecz decyzję podejmie między majem a czerwcem. Skarverennet będzie ostatnim testem przed ogłoszeniem składu reprezentacji Norwegii. Nieoficjalnie wiadomo, że Johaug ma szansę zostać włączoną do reprezentacji narodowej. Decyzja o starcie w mistrzostwach świata zostanie podjęta 17 maja, co ma szczególne znaczenie z uwagi na narodowe święto Norwegii oraz urodziny córki Johaug.

Eksperci przewidują, że Norweżka wystartuje nie tylko w biegu na 50 km techniką dowolną, ale również w biegu łączonym na 20 km. Johaug ma imponujące osiągnięcia w swojej karierze, zdobywając m.in. sześć medali olimpijskich, 14 tytułów mistrzyni świata, a także triumfując trzykrotnie w Pucharze Świata. Ma również na swoim koncie 32 medale mistrzostw kraju.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *