Siatkówka Mistrzostwa Włoch

Joanna Wołosz wyrównuje! Walka o scudetto wciąż sprawą otwartą –

Mistrzowska walka o scudetto w siatkówce
Co ciekawe, szansa na szóste z rzędu mistrzostwo Włoch wciąż jest w zasięgu polskiej rozgrywającej. Drużyna zdobędzie tytuł, wygrywając trzy mecze finałowe. Niestety, pierwsze spotkanie zakończyło się porażką polskiej rozgrywającej oraz jej zespołu 2:3 przeciwko drużynie Savino Del Bene Scandicci, znanemu między innymi z występów Magdaleny Stysiak. W drugim spotkaniu pierwszy set był zacięty, zakończony minimalną różnicą na korzyść Savino.

Drugi set był już wyraźnie lepszy dla Imoco, zakończony wynikiem 25:21. W trzecim secie Savino zbudowało przewagę, którą powiększyło w kolejnej części seta. Mistrzyniom Włoch nie udało się odrobić straty, co oznaczało, że Savino do tytułu dzieli już tylko jedno zwycięstwo. Mimo że w czwartym secie Imoco doprowadziło do tie-breaka, to to rywalki w końcówce były bardziej skuteczne.

Końcówka należała do zespołu z Conegliano, który ostatecznie wygrał 3:2 (23:25, 25:21, 19:25, 25:23, 15:11). W trzecim spotkaniu finałowym, które odbędzie się 24 kwietnia w Conegliano, zespół będzie walczył o kolejne zwycięstwo.