Marcelina Witek (Polish athlete)

Natalii Kaczmarek rozpoczyna sezon świetnie! Polka na podium –

Polska lekkoatletka rozpoczęła sezon z niesamowitym czasem, co zapowiada świetną formę. Podczas startu znalazła się obok dwóch medalistek mistrzostw świata z Budapesztu — Marileidy Paulino i Sady Williams. Polka biegła mocno i choć walczyła z Paulino do samego końca, ostatecznie zajęła drugie miejsce z wynikiem 50,29 s, co jest jej najszybszym otwarciem sezonu na 400 m w karierze. Trzecie miejsce zajęła Amerykanka Britton Wilson z czasem 51,26 s.

Kaczmarek zaczęła rywalizację wcześnie w tym roku, decydując się na udział w Diamentowej Lidze w Chinach przed zgrupowaniem w Miami.

Po udanym ubiegłorocznym sezonie, podczas którego Polska zdobyła tytuł wicemistrzyni świata, Kaczmarek zdecydowała się na odpoczynek od zawodów w sezonie halowym. Jej głównym celem na ten rok są igrzyska olimpijskie w Paryżu. Jednak przed nimi, weźmie udział w mistrzostwach świata sztafet w maju i mistrzostwach Europy w czerwcu. Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w Wiadomościach Google!