Atalanta

Atalanta walczy o Ligę Mistrzów! W Serie A panuje zacięta rywalizacja –

W tabeli panuje niebywały ścisk, a Atalanta pokonała dziś Monzę. Dopiero w 44. minucie prowadzenie drużynie z Bergamo dał Charles de Ketelaere.

W 72. minucie podwyższył je El Bilal Toure, ale po bramce Daniele Maldiniego w końcówce zrobiło się nerwowo. Ostatecznie rywal Rakowa Częstochowa z fazy grupowej Ligi Europy utrzymał trzy punkty i ma tylko punkt straty do Romy.

Drużyna Daniele De Rossiego wciąż ma do dogrania końcówkę zaległego spotkania z Udinese i może jeszcze odskoczyć rywalom. Drużyna gospodarzy wciąż walczy o pozostanie we włoskiej elicie i powinna punktować lepiej w starciach z takimi rywalami.

Lecce wygrało jednak komfortowo aż 3:0 i raczej nie musi martwić się o pozostanie w Serie A.

Drużyna Karola Linettego ma tylko matematyczne szanse na grę w europejskich pucharach, a Frosinone wciąż musi drżeć o utrzymanie. Obecnie zajmuje 18. miejsce i ma na koncie 28 pkt, tyle samo, co 17.

Udinese. Drużyna z Florencji zwyciężyła 2:0 po golach Cristiana Kouame i Jonathana Ikone i wciąż ma prawo marzyć o grze w pucharach.