UEFA Euro 2020 Squad Selection

Nieoficjalne zmiany przed Euro 2024: UEFA podjęła ważną decyzję –

UEFA podjęła decyzję

UEFA postanowiła poszerzyć listę zawodników reprezentacji narodowych biorących udział w tegorocznym Euro z 23 do 26 nazwisk. Decyzja ta została podjęta na posiedzeniu Komisji Rozgrywek Drużyn Narodowych UEFA, które miało miejsce w poniedziałek i została doniesiona przez francuskie media. W kwietniu odbyły się warsztaty z udziałem selekcjonerów i działaczy uczestniczących drużyn, podczas których UEFA wysłuchała opinii trenerów na temat rozszerzenia kadry na turniej.

Ronald Koeman, szkoleniowiec reprezentacji Holandii, był jednym z głównych zwolenników zwiększenia liczby zawodników w kadrze, nazywając powrót do 23 osób absurdem. Kilku trenerów zwróciło się do UEFA z prośbą o zezwolenie na wybór 26 zawodników, co zostało zaproponowane z powodu epidemii COVID-19. Gareth Southgate, trener Anglii, również opowiedział się za rozszerzeniem składów, jednak nie wszyscy selekcjonerzy są zgodni w tej sprawie.

Didier Deschamps, selekcjoner reprezentacji Francji, jest zwolennikiem utrzymania 23-osobowej kadry, podobnie jak jego niemiecki odpowiednik Julian Nagelsmann. Opinię tę podziela również Philippe Diallo, prezes Francuskiej Federacji Piłkarskiej. Ostateczna lista Didiera Deschampsa zostanie ujawniona na żywo w telewizji TF1 16 maja.

W grupie D, oprócz Polski, Holandii i Francji, zagra również Austria.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *