Iga Świątek

Iga Świątek znowu pominięta w rankingu, trzeci raz z rzędu! – .

Iga Świątek została nominowana po raz trzeci do nagrody Laureus World Sports Awards, ale po raz trzeci też nie udało jej się jej zdobyć. Tym razem zwyciężyła hiszpańska piłkarka Aitana Bonmati.

W minionym roku Polska tenisistka odniosła wiele sukcesów, m.in. wygrała turnieje Katar Open, Stuttgart Open, Roland Garros, China Open oraz WTA Finals, a także objęła prowadzenie światowego rankingu.

Jej osiągnięcia zostały zauważone przez Laureus World Sports Awards, które drugi raz z rzędu nominowały ją do nagrody w głównej kategorii, jednak bezskutecznie. Iga Świątek była nominowana do nagrody głównej sportsmenek za 2022 i 2023 r., jednak oba razy nie udało jej się zdobyć statuetki.

Nagrodę tę otrzymała piłkarka Aitana Bonmati. Wśród innych nominowanych znalazły się Shericka Jackson, Faith Kipyegon, Sha’Carri Richardson oraz Mikaela Shiffrin.

Laureus World Sports Award to corocznie przyznawane nagrody w dziedzinie sportu za osiągnięcia indywidualne lub zespołowe w roku poprzedzającym galę. Pierwsze rozdanie nagród odbyło się w 2000 r. Jury składa się z wybitnych postaci sportu.

Iga Świątek obecnie przygotowuje się do udziału w turnieju WTA 1000 w Madrycie, który rozpoczyna się 23 kwietnia. W poprzedniej edycji przegrała w finale.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *