PlusLiga Siatkówka

Piąte miejsce i europejskie puchary dla lublinian –

Podopieczni Massimo Bottiego przypieczętowali tym samym zwycięstwo w dwumeczu, gwarantując sobie również udział w europejskich pucharach w kolejnym sezonie. Na 13. lokacie aktualne rozgrywki zakończyli natomiast katowiczanie, którzy po dopiero po złotym secie pokonali KGHM Cuprum Lubin. Zespół Massimo Bottiego w pierwszym meczu o piątą lokatę zwyciężył na własnym boisku bez straty seta. Początek rewanżowego starcia nie potoczył się jednak po myśli przyjezdnych, którzy musieli uznać wyższość gospodarzy (22:25).

W kolejnych bardzo wyrównanych partiach górą byli już goście, którzy zamknęli rywalizację na swoją korzyść, uzyskując tym samym możliwość gry w europejskich pucharach w następnych rozgrywkach. MVP spotkania wybrany został Tobias Brand. 25-letni przyjmujący zapisał na swoim koncie 16 oczek, co uczyniło go najczęściej punktującym zawodnikiem ekipy z Lublina. W poniedziałek zakończyła się również rywalizacja o 13. miejsce na koniec tegorocznych rozgrywek PlusLigi.

W spotkaniu górą byli siatkarze KGHM Cuprum Lubin (3:1). Ekipa Pawła Ruska w pierwszym meczu uległa jednak GKS-owi Katowice 0:3, co oznaczało, że zwycięzcę dwumeczu musiał wyłonić złoty set. Choć w partii granej do 15. oczek gospodarze prowadzili już 14:13, to podopieczni Grzegorza Słabego zdołali jeszcze doprowadzić do gry na przewagi, by po kilku minutach świętować triumf nad zespołem z Lubina. Statuetką MVP nagrodzony został Jonas Kvalen.

Norweski przyjmujący klubu z Katowic zapisał na swoim koncie 18 oczek, notując przy tym 52 proc. skuteczności w ataku.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *