Betard Sparta Wrocław

Włókniarz Częstochowa – Sparta Wrocław. Mamy nową datę żużlowego klasyku –

Nie doszedł do skutku zaplanowany na niedzielę 21 kwietnia mecz 2. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy Tauron Włókniarzem Częstochowa a Betard Spartą Wrocław. Na przeszkodzie stanęły kiepskie warunki atmosferyczne. Poznaliśmy już nowy termin tego spotkania, który może być kłopotliwy dla gospodarzy tej rywalizacji.

20:30. Dla kibiców to bardzo dobra wiadomość ze względu na rozpoczynający się w środę 1 maja długi weekend majowy. Sporo osób będzie zatem mogło bez większych problemów wybrać się na Krono-Plast Arenę pod Jasną Górą.

Kolejki PGE Ekstraligi do Gorzowa, gdzie zmierzą się z eBut.pl Stalą. Częstochowianie będą mieć zatem tylko jeden dzień przerwy przed arcyważnym starciem u siebie ze Spartą. To może stanowić niemały kłopot w kontekście treningów na własnym torze.

Przypomnijmy, że w sobotę 27 kwietnia w chorwackim Gorican odbędzie się pierwsza runda tegorocznych zmagań w Grand Prix. Dla zawodników Włókniarza i Sparty startujących w cyklu będzie to zatem spory maraton z żużlem. Warto zaznaczyć, że Włókniarz już 5 maja pojedzie kolejny mecz u siebie — tym razem przeciwko Orlen Oil Motorowi Lublin.

Terminarz jest zatem nie tylko bardzo napięty dla podopiecznych Janusza Ślączki, ale i bardzo wymagający ze względu na klasę rywali. Na inaugurację sezonu “biało-zieloni” przegrali w Lesznie z Fogo Unią 43:47. Sparta pokonała u siebie NovyHotel Falubaz Zielona Góra 47:41.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *