News

Noriaki Kasai makes a triumphant return! The 51-year-old will compete again –

Wielki powrót Noriakiego Kasai! 51-latek znów wystartuje. Noriaki Kasai nie przestaje zadziwiać. Reprezentant Japonii, który w tym roku skończy 52 lata, weźmie udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Nazwisko doświadczonego zawodnika znalazło się na liście startowej. Wśród uczestników znalazło się dwóch Polaków – Klemens Joniak i Jan Habdas. Kibice skoków narciarskich mogą się cieszyć, że na liście startowej pojawił się również Noriaki Kasai. Zaskoczy na Okurayamie?

Przed rokiem Kasai wystartował w kwalifikacjach zawodów Pucharu Świata w Sapporo, gdy zastąpił narzekającego na problemy zdrowotne kolegę z kadry – Rikutę Watanabe. Miał wówczas sporego pecha, zajął 51. miejsce, a awans przegrał różnicą zaledwie 0,5 pkt. Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Doświadczony zawodnik nie dał o sobie zapomnieć i październiku ubiegłego roku ponownie znalazł się na ustach kibiców. W czasie zawodów Pucharu UHB przeskoczył skocznię. 51-latek w pierwszej serii rywalizacji na Okurayamie wylądował na 144,5 m. 51-letni Kasai w pierwszej serii startował z 14. belki. Doświadczony zawodnik przeskoczył Okurayamę, poszybował aż na 144,5 metrów (7,5 metra więcej niż wynosi rozmiar skoczni). W drugiej startując z 10. belki skoczył 132 metry i ostatecznie zajął czwarte miejsce. Zwyciężył wówczas Ryoyu Kobayashi przed Renem Nikaido i Naokim Nakamurą.

Noriaki Kasai, trzykrotny medalista olimpijski i siedmiokrotny medalista mistrzostw świata, był zadowolony ze swojego występu. Powiedział, że nawet na treningach nie przeleciał ponad 140 metrów, więc czuł się naprawdę dobrze podczas konkursu. Powiedział również, że zawsze mówił, że ma pewność siebie i osiągnięcie odpowiednich wyników daje mu prawdziwą pewność siebie.

W tym weekendzie odbędą się zawody w ramach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. W zawodach weźmie udział 37 zawodników, wśród nich między innymi Noriaki Kasai. Zawody odbędą się na słynnej Okurayamie i będą składać się z trzech konkursów – jeden w sobotę i dwa w niedzielę.