News

: Legenda drakońsko o Idze Świątek. To jest dokładne jej stwierdzenie

Triumfatorka US Open, Samantha Stosur, wyraziła swoje zdanie na temat porażki Igi Świątek, twierdząc, że myślała ona o czymś innym podczas meczu. Ta porażka wywołała wiele emocji wśród światowych mediów, jednak Świątek nie jest przyzwyczajona do negatywnych opinii. Czeszka, przez odniesienie zwycięstwa z Świątek, stała się bardziej rozpoznawalną postacią. Stosur, która wygrała US Open w 2011 roku, zauważyła nietypowe zachowanie w meczu Świątek z Danielle Collins. Część mediów doszukiwała się przyczyn tej sensacji.

Samatha Stosur uważa, że myślenie o czymś innym niż mecz w trakcie gry jest nietypowe. Mimo że najlepsi tenisiści mają gorsze momenty, a potem potrafią się z nich wydostać, Stosur uważa, że takie zachowanie nie jest normalne nawet dla największych gwiazd tenisa.

Z kolei Wojciech Fibak ocenia porażkę Igi Świątek w inny sposób. Uważa, że polska tenisistka po prostu trafiła na dobrze dysponowaną przeciwniczkę. Czeszka grała płasko, szybko, mocno i dokładnie.

Śmieszne jest natomiast to, co powiedziała Samantha Stosur po meczu z Collins. Już w połowie pojedynku była zdezorientowana i myślała o czymś innym niż tenis. Jak się okazało, myśli te dotyczyły lotniska. Mimo to, Stosur zauważa, że Świątek pokazała swoje momenty słabości i potrafiła się z nich wydostać w meczu przeciwko Collins.

Mimo różnych opinii na temat porażki Świątek, fakt jest taki, że Czeszka była silniejsza i miała lepszą dyspozycję. Jej mocne i precyzyjne uderzenia okazały się skuteczne w rywalizacji z młodą Polką.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *