News

Repercussions in Germany as Robert Lewandowski gets criticized by coach-

Niemcy są wstrząśnięci sytuacją Roberta Lewandowskiego na boisku. Według niemieckiego dziennika “Bild”, polski napastnik został zmieniony już w 63. minucie meczu przeciwko Betisowi, co wywołało wiele kontrowersji. Wydaje się, że trener Xavi upokorzył Lewandowskiego swoją decyzją. W artykule opisano tę zmianę jako “niezwykłą scenę”. Xavi podjął decyzję o zastąpieniu Lewandowskiego w momencie, gdy Barcelona szukała zwycięskiego gola. Na boisku pojawił się młody Vitor Roque. Ta zmiana została również zauważona przez dziennik “Bild”, który donosi o upokorzeniu Lewandowskiego. Autor artykułu zauważa jednak, że polski napastnik nie wyrażał złości z powodu tej decyzji, a może to wynikać z faktu, że w ostatnich sześciu meczach strzelił tylko jednego gola.

Mimo kontrowersji, decyzja Xaviego przyniosła korzyść Barcelona, która ostatecznie wygrała mecz 4:2 dzięki golom Feliksa i Torresa w ostatniej minucie, gdy Lewandowski był już poza boiskiem. Szkoleniowiec Barcelony argumentował swoją decyzję tym, że potrzebował atakować przestrzeń, a Vitor radzi sobie w tym bardzo dobrze. Podkreślił również, że Lewandowski nadal będzie dla nich bardzo ważny.

To wydarzenie wzbudziło wiele emocji i komentarzy nie tylko w Niemczech. Autor artykułu zachęca czytelników do śledzenia dalszych wiadomości na ten temat.