FC Bayern Munich

Shocking Event in Munich: Bayern Footballer Suffers Serious Injury – Sports Review

Szokująca sytuacja miała miejsce w Monachium podczas meczu Bundesligi, w którym piłkarz Bayernu, Konrad Laimer, doznał poważnej kontuzji łydki i musiał zejść z boiska po 86 minutach gry przeciwko Unionowi Berlin (1:0). Obawy wskazują na dłuższy okres przerwy, co stanowi ogromne rozczarowanie zarówno dla zawodnika, który grał we wszystkich 27 meczach w sezonie, jak i dla trenera Thomasa Tuchela.

Dodatkowo żaden z trzech prawych obrońców nie jest już dostępny: obok Laimera, Bouna Sarr wypadł z gry w tym sezonie, a Noussair Mazraoui aktualnie gra dla Maroka w Pucharze Narodów Afryki. Joshua Kimmich lub nominalni lewi obrońcy Raphael Guerreiro i Frans Kraetzig mogą być pomocni, jednak sytuacja stwarza duże wyzwanie dla trenera.

Ponadto, informacje potwierdzają, że Dayot Upamecano doznał poważniejszego urazu i będzie pauzował przez około trzy tygodnie. Z powodu zobowiązań Kim Min-Jae w Pucharze Azji, nowy nabytek Eric Dier będzie musiał zagrać na środku obrony obok Matthijsa de Ligta w nadchodzącym meczu w Augsburgu.

Cała sytuacja stwarza poważne problemy dla Bayernu i wymaga natychmiastowych rozwiązań.