Generazione Vincente Neapol

Trener reprezentacji Polski z szansą na Puchar Włoch. Właśnie pokonał lidera ligi – .

Zespół prowadzony przez trenera reprezentacji Polski Igora Milicicia, Generazione Vincente Neapol, właśnie pokonał lidera włoskiej ekstraklasy Germani Brescia w ćwierćfinale turnieju o Puchar Włoch. Drużyna z Neapolu zwyciężyła 80:74, zrewanżowując się za wcześniejszą ligową porażkę. Teraz z dużą szansą na finał, zespół zmierzy się w półfinale z Unahotels Reggio Emilia. W zwycięskiej ekipie z Neapolu, Michał Sokołowski zdobył 12 punktów i 5 zbiórek, spędzając na parkiecie 37 minut, najwięcej w drużynie.

Najwięcej punktów (25) rzucił Jacob Pullen. Tymczasem w innej ćwierćfinale, Neapolitańczykom niemal udało się zagrać przeciwko sobie, gdyż Panathinaikos Ateny pokonał AEK Ateny, lecz koszykarze PAOK-u Saloniki przegrali z Arisem. Michał Michalak, który niedawno przeniósł się do Grecji, rozegrał kolejne spotkanie w barwach PAOK-u, zdobywając 13 punktów. Milicic, Sokołowski, Michalak i Aleksander Balcerowski, którzy już niedługo spotkają się w Sosnowcu na zgrupowaniu polskiej kadry, mają zaplanowane mecze z Macedonią Północną oraz Litwą w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2025.

Polska występuje w tych eliminacjach „poza konkursem”, jako współgospodarz turnieju finałowego, co zapewnia jej udział. Zespół z Neapolu jest już w najlepszej czwórce turnieju o Puchar Włoch i ma nadzieję na pomyślny wynik w kolejnym meczu. Samo zgrupowanie polskiej kadry oraz planowane mecze eliminacyjne również stanowią ważne wydarzenia dla polskich zawodników.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *