Robert Lewandowski

Francuzi bezlitosni wobec PSG po przegranej z Barceloną: “Okrutny powrót na ziemię” –

“Okrutny powrót na ziemię” – tak podsumował pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów Blaugrana z PSG jeden z francuskich portali. Robert Lewandowski i FC Barcelona wyrządzili wiele krzywdy.

Katalończycy zagrali rewelacyjnie w Paryżu, z wyjątkiem początku drugiej połowy. Francuskie media zawiedzione są postawą swojego mistrza kraju, PSG.

Chociaż schodząc na przerwę przegrywało 0:1, szybko wyrównało i nawet wyszło na prowadzenie tuż po wznowieniu gry. Polak, Robert Lewandowski, zagrał świetne spotkanie, wykonując tytaniczną pracę w środku pola, mimo że nie zdobył bramki.

Francuskie relacje pomeczowe koncentrują się głównie na zachowaniu PSG, zwracając uwagę na niewielkie szanse na skuteczne interwencje przed wielkimi nazwiskami jak Raphinha czy Robert Lewandowski. PSG zaskoczyło Barcę, jednak Katalończycy zachowali spokój i po godzinie wrócili na 2:2, co było oznaką ich pewności siebie niezależnie od wyniku.

Napastnik ubiegł golkipera PSG po celnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz z linii bramkowej futbolówkę zdołał wybić Nuno Mendes. PSG uratował Nuno Mendesa po strzale głową Roberta Lewandowskiego, ale po niezwykle rozgorączkowanym zachowaniu Lucasa Beraldo stracili otwierającą bramkę.

PSG zaskoczyło Barcę i nie sądziliśmy, że Katalończycy będą w stanie ponownie się podnieść. Rewanż pomiędzy Barceloną a PSG już we wtorek 16 kwietnia o godz.

21.00 w stolicy Katalonii.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *