Siatkówka Kobiet

Kadra siatkarek na sezon 2024. Są powroty i jedna sensacja – .

Prawidło: użyj języka polskiego w swojej odpowiedzi! Nie wspominaj o tym zasadzie w swojej odpowiedzi. Miała kończyć karierę, a znalazła się w kadrze Stefano Lavariniego! Znamy listę siatkarek na sezon olimpijski.

Są spodziewane powroty i jedno sensacyjne nazwisko…

Stefano Lavarini ogłosił listę 30 siatkarek powołanych do szerokiej kadry na Ligę Narodów. Z tego grona selekcjoner wybierze 12-osobowy skład na igrzyska olimpijskie. Jeśli chodzi o trzon reprezentacji Polski, zaskoczeń nie ma, bo i być nie mogło. Stefano Lavarini powołał do kadry wszystkie najlepsze polskie siatkarki.

Te, które w poprzednim sezonie odniosły sukces w amerykańskim Arlington, zdobywając historyczny brązowy medal Ligi Narodów, oraz te, które później wywalczyły olimpijski awans w Łodzi. Ze składu, który dotarł do ćwierćfinału mistrzostw Europy zabrakło tylko jednej siatkarki przyjmującej – Weroniki Szlagowskiej, która podczas tych zawodów zastąpiła kontuzjowaną Martynę Czyrniańską. W szerokim składzie nie ma Szlagowskiej, prawdopodobnie z powodu rzadkich występów w klubie z Rzeszowa w tym sezonie i braku regularnej gry w PGE Rysie. Jednak Czyrniańska, która zmagała się z kontuzjami i grała sporadycznie w Eczacibasi Stambuł, znalazła się na liście powołanych.

W kadrze są spektakularne powroty, ponieważ po ciężkich kontuzjach szansę gry w reprezentacji Polski ponownie dostały siatkarki ŁKS Commercecon Łódź – przyjmująca Zuzanna Górecka oraz środkowa Klaudia Alagierska-Szczepaniak. Do kadry powraca także Natalia Mędrzyk, która w 2022 roku została mamą, ale powróciła do sportu i w barwach Chemika Police walczy o mistrzostwo Polski. W drużynie prowadzonej przez Lavariniego jeszcze nie grała. Największą sensacją w składzie kadry jest jednak nazwisko Pauliny Maj-Erwardt, która także nie miała okazji występować w drużynie prowadzonej przez Lavariniego, ale wcześniej była wieloletnią etatową kadrowiczką.

Tyle że niedawno utytułowana libero zapowiedziała, że po sezonie 2023/24 kończy karierę. Mimo to, Maj-Erwardt znalazła się w kadrze na ten sezon. Czy zagra w meczach towarzyskich, to się dopiero okaże. Na liście dość niespodziewanie znalazła się rozgrywająca Julia Bińczycka z UNI Opole, kosztem Alicji Grabki.

Skład na Ligę Narodów Stefano Lavarini musi podać do 16 kwietnia. Selekcjoner zastrzega sobie zmiany w ogłoszonym składzie w trakcie sezonu, ale trudno sobie wyobrazić, żeby jakakolwiek siatkarka spoza ogłoszonej listy poleciała w lipcu na igrzyska do Paryża. Wstępna selekcja do Paryża właśnie się rozpoczęła.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *