Ekstraliga żużlowa

Realne wzmocnienie Polonii Bydgoszcz. To klucz do PGE Ekstraligi –

Polska Ekstraliga żużlowa, a więc dawna 1. Liga Żużlowa, rozpoczyna się w ten weekend. W sobotę i niedzielę odbędą się pierwsze mecze pierwszej kolejki. Jednym z najbardziej oczekiwanych spotkań tej rundy jest mecz Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Arged Malesa Ostrów, który odbędzie się w niedzielę.

Obie drużyny uważane są za głównych faworytów do awansu do PGE Ekstraligi. Tylko jedna drużyna zyska ten zaszczyt, podczas gdy druga będzie musiała czekać kolejny rok na szansę w barażach. Polonia Bydgoszcz od dwóch lat jest faworytem ligi, ale nie udało się jej jeszcze awansować. W tym sezonie, zdaniem wielu, ma największe szanse na osiągnięcie tego celu.

Trener Tillinger zwraca uwagę na to, że mimo oddania Jakuba Krawczyka do Wrocławia, drużyna z Ostrowa nadal prezentuje się dobrze w sparingach. Prezes Polonii liczy na Kaia Huckenbecka i Krzysztofa Buczkowskiego, ale Tillinger przestrzega, że sukces nie zależy tylko od dwóch zawodników. W przeszłości Polonia musiała wzmocnić swój skład, aby odnosić sukcesy. Leszek Tillinger zauważa pewne problemy w formie młodych zawodników Polonii, zwłaszcza Lyagera, oraz istnienie dużych niewiadomych związanych z juniorskimi zawodnikami.

Zaskoczeniem jest za to postawa Tima Sorensena, który wydaje się być silniejszy od Szlauderbacha, którego zastąpił na pozycji U-24. Mecz Polonia – Arged Malesa odbędzie się w niedzielę o godz. 14.00 i będzie transmitowany w Canal+ Sport 5.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *