Hubert Hurkacz

Istny nokaut: Hubert Hurkacz odpadł w Monte Carlo –

Hubert Hurkacz przegrał 4:6, 2:6 z Casperem Ruudem w trzeciej rundzie turnieju ATP rangi 1000 w Monte Carlo. Polak był wyraźnie gorszym tenisistą od Norwega, który na mączce czuje się “jak ryba w wodzie”.

Dziewięć z dziesięciu tytułów, jakie zdobył, miało miejsce na kortach ziemnych. Mimo tego w grze wrocławianina pojawiło się kilka dobrych zagrań.

Zobacz skrót tego spotkania. Zupełnie inaczej wyglądała druga partia.

W niej Ruud od samego początku prowadził z przewagą przełamania, a potem dodał kolejne i nie wypuścił już zwycięstwa z rąk. Wszystko, ponieważ ta trójka może jeszcze w Monte Carlo przeskoczyć go w rankingu ATP.

Jeśli jednak wszyscy zakończą swój udział w tej prestiżowej imprezie na fazie ćwierćfinału, to od poniedziałku Hubert Hurkacz będzie klasyfikowany na najwyższym w karierze, siódmym miejscu w rankingu ATP. Jeśli jednak Ruud i de Minaur awansują do półfinałów, to wyprzedzą Hurkacza w rankingu.

Wtedy Polak będzie miał szanse na awans w kolejnych tygodniach, a tam czekają go turnieje w Madrycie, Rzymie oraz wielkoszlemowy Roland Garros. Zobacz skrót meczu Huberta Hurkacza z Casperem Ruudem.

*Opracował: Marcin Gałązka*
*Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. *
*Bądź na bieżąco!

*
*Obserwuj*
*nas w Wiadomościach Google. *

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *