Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin triumfuje nad Ruch Chorzów. Efthymis Koulouris imponuje – .

Pogoń Szczecin rozprawiła się z Ruchem Chorzów. Portowcy wywiązali się z roli faworyta i pokonali Niebieskich aż 5:0. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył grecki napastnik Efthymis Koulouris i przesunął się na drugą lokatę w tabeli ligowych strzelców.

Portowcy mogą się dostać do europejskich rozgrywek przez Puchar Polski, gdyż zagrają w jego finale, ale w Ekstraklasie zamierzają wdrapać się na podium. Przed meczem z Ruchem Chorzów byli upatrywani w roli zdecydowanego faworyta. Niebiescy są na przeciwnym biegunie tabeli i bronią się przed spadkiem.

Póki co, bardzo nieskutecznie. Nikogo zatem nie mogło zdziwić, że Pogoń przy Twardowskiego szybko przeszła do ataków. Ledwie się zaczął mecz, a już mieliśmy pierwszą bramkę.

Drugą bramkę jeszcze w pierwszej połowie wbili gospodarze. Rzut rożny egzekwował Kamil Grosicki i zagrał piłkę na pierwszy słupek, gdzie stał obrócony tyłem do bramki Adrian Przyborek. To, co nie udało się Grekowi pod koniec pierwszej połowy, udało się w drugiej.

Wahan Biczachczian poczarował przed linią pola karnego, a potem zagrał na piąty metr. Koulouris mimo krycia skierował piłkę do siatki. Koulouris zdobył tym samym 12 bramek i znalazł się na drugim miejscu w tabeli ligowych strzelców obok Ilji Szkurina ze Stali Mielec, a za Erikiem Exposito, który ma na koncie 16 trafień.