PKO BP Ekstraklasa

PKP BP Ekstraklasa. Jak grali piłkarze w 28. kolejce. Oceny piłkarzy –

Interwencja na ósemkę. Dwóje i pała w Lechu. Oceny z wszystkich meczów 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Napastnik Pogoni Szczecin Efthymios Koulouris z dziewiątką, a więc blisko noty maksymalnej, bramkarz Cracovii Sebastian Madejski z ósemką. Nie brakowało bohaterów w 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dużo jest też ocen niskich, szczególnie w ekipie Lecha Poznań.

Sprawdź noty z wszystkich meczów 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Cracovia wykonała duży krok w walce o utrzymanie, pokonując 3:1 w Białymstoku Jagiellonię. Na najwyższą zasłużył jednak nie żaden ze strzelców gola, ale bramkarz Pasów.

W 45. minucie Sebastian Madejski najpierw obronił rzut karny wykonywany przez Afimico Pululu, a za moment odbił dobitkę Jesusa Imaza. “PS” występ golkipera Cracovii ocenił na osiem. W Jagiellonii nikt nie zasłużył na notę wyższą niż pięć, a jest jeszcze jedna jedynka – dostał ją Adrian Dieguez, który jeszcze w pierwszej połowie zobaczył czerwoną kartkę.

W piątek 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy rozpoczęła się od meczu Warty Poznań z Koroną Kielce. W Grodzisku Wielkopolskim zwyciężyli gospodarze 1:0 po golu, czym – podobnie jak Cracovia – przybliżyli się do zapewniania sobie miejsca w lidze na przyszły sezon. Najwyżej ocenionym piłkarzem spotkania był strzelec jedynego gola Adam Zrelak – dostał siódemkę, a więc wg skali “PS” zagrał bardzo dobrze.

Warta – Korona (Foto: PS / Materiały prasowe)

Imponująca w ostatnim czasie Pogoń Szczecin dała lekcję futbolu Ruchowi Chorzów, rozbijając go aż 5:0. Hat trick w tym meczu zanotował Efthymios Koulouris, nic więc dziwnego, że Grek był blisko noty marzeń. Za swoją grę dostał dziewiątkę”.

Oprócz tego w drużynie Portowców mamy trzy siódemki. Pogoń – Ruch (Foto: PS / Materiały prasowe)

Bez fajerwerków i goli było w Mielcu, gdzie PGE Stal podejmowała Widzew Łódź. Atrakcyjność meczu “PS” ocenił na jedną gwiazdkę (maksymalna nota to pięć) i to widać po notach piłkarzy.

Jest dużo czwórek i piątek, a więc ocen przeciętnych i słabych. Punktami podzieli się zawodnicy Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa, więc zespoły z grupy pościgowej w ligowej tabeli. Po tym meczu zadowoleni ze swojej postawy najbardziej mogą być napastnicy obu drużyn.

Tomaš Pekhart oraz Ante Crnac zdobyli po bramce i od “PS” dostali siódemki. Nad swoją grą z kolei zastanowić powinien się Gil Dias z Legii, który oceniony został na dwóję. Na koniec niedzieli znów z dobrej strony pokazał się Górnik Zabrze.

Drużyna Jana Urbana ograła 2:0 Śląsk Wrocław. Kibice nie wiedzieli, go mocniej oklaskiwać: Kamila Lukoszka, który strzelił dwa gole czy Lawrence’a Ennaliego, który imponował szybkością. W notach skończyło się to tak, że pierwszy z nich dostał ósemkę, drugi siódemkę.

Górnik – Śląsk (Foto: PS / Materiały prasowe)

W ostatnim meczu 28. kolejki Piast podejmował Zagłębie Lubin i rozegrał najlepszy mecz w rundzie. Gliwiczanie wygrali 2:0, Miedziowi wyglądali, szczególnie w pierwszej połowie, jakby na spotkanie nie dojechali. Wskaźnik xG – 0, strzały oddane – 0.

Sytuacje bramkowe – 0. Tak słabych not lubinianie nie dostali, ale generalnie zagrali bardzo słabo.