Ferencvaros

Rosyjski potentat powraca z przytupem. I nikt nie poniesie żadnej kary –

Rosyjski koncern Gazprom, największy na świecie wydobywca gazu ziemnego, nie podlega unijnym sankcjom. W związku z tym może być sponsorem węgierskiego klubu piłkarskiego Ferencvaros. Według doniesień medialnych, firma ma zamiar wesprzeć klub finansowo, co znacząco zwiększyłoby jego budżet. Komentator sportowy Gabor Szabados twierdzi, że Gazprom może dostarczyć znaczne wsparcie finansowe, szacowane na kilka miliardów forintów rocznie.

Chociaż firma może spotkać się z negatywną reakcją na arenie międzynarodowej, Ferencvaros nie zostanie ukarany. Gazprom był wcześniej sponsorem Ligi Mistrzów UEFA oraz niemieckiego klubu Schalke 04 Gelsenkirchen. Jednak jego kontrakty zostały anulowane przez europejskich partnerów po inwazji Rosji na Ukrainę. W międzyczasie minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto wyraził, że sport i politykę należy oddzielić, a rosyjscy sportowcy powinni być dopuszczeni do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Ferencvaros, najbardziej utytułowany klub piłkarski na Węgrzech, zdobył mistrzostwo kraju po raz szósty z rzędu w tym sezonie. Klub planuje ogłosić nowego sponsora w ciągu kilku tygodni.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *