News

Nowy wiceprezes Ekstraklasy to bliski człowiek Prezydenta Andrzeja Dudy, informuje

Weszło informuje, że został wybrany nowy wiceprezes Ekstraklasy SA. Rada Nadzorcza podjęła decyzję o powołaniu Macieja Kolona na to stanowisko, zastępując Marcin Mastalerka. Kolon od wielu lat działa w polskiej piłce nożnej i jest zaangażowany w politykę na szczeblu lokalnym. Zasiada w sejmiku województwa śląskiego. Jego główne zadania jako wiceprezesa będą dotyczyć spraw związanych z bezpieczeństwem oraz kontaktami z administracją publiczną i samorządową. Kolon jest również długoletnim doradcą zarządu i członkiem Fundacji Ekstraklasy, odpowiedzialnej za rozwój polskich talentów.

Ekstraklasa SA pozostawała bez wiceprezesa od 2023 roku, kiedy Marcin Mastalerek zrezygnował z tej funkcji. Mastalerek, który obecnie jest sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, pracował w spółce Ekstraklasa SA przez wiele lat, zanim zdecydował się na odejście kilka miesięcy temu. Był wybrany z listy Platformy Obywatelskiej.

Według informacji przekazanych przez Weszło, Maciej Kolon ma odpowiadać za kwestie bezpieczeństwa oraz kontakty z administracją publiczną i samorządową. Jego aktywność w tym obszarze ma pomóc nawiązać kontakty Ekstraklasie SA z instytucjami państwowymi.

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł do końca. Bądź na bieżąco i obserwuj nas w Wiadomościach Google.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *