Pogoń Szczecin

Nigdy nie było tego w Ekstraklasie. Zobacz [WIDEO] –

Adrian Przyborek strzelił ważnego gola w meczu Pogoni Szczecin z Ruchem Chorzów i został pierwszym Polakiem z rocznika 2007 z bramką w Ekstraklasie! Samo spotkanie zakończyło się hat trickiem Efthymosa Koulourisa i wygraną Pogoni 5:0. Zobacz bramkę Przyborka i trzy trafienia Greka.

Gospodarze prowadzili do przerwy 2:0 po wyjątkowym golu 17-letniego Adriana Przyborka. Utalentowanemu wychowankowi Portowców asystował Kamil Grosicki. Obu dzieli 19 lat różnicy.

Po przerwie trzy bramki w 12 minut dołożył Efthymios Koulouris. Grek tym samym wyprzedził swojego kolegę z drużyny Kamila Grosickiego w klasyfikacji strzelców. Były piłkarz PAOK Ateny ma na koncie już 12 trafień i do pierwszego Erika Exposito traci cztery bramki.

35-latek w mocnych słowach skomentował przegraną drużyny. — Dla nas każdy mecz jest jak finał, ale szczerze powiedziawszy, ten mecz dzisiaj nie wyglądał jak finał, bo… Szkoda naszych kibiców. Nie możemy tak grać.

My gramy o utrzymanie! — stwierdził golkiper przed kamerami Canal +. Ruch po przegranej został na 17. miejscu w tabeli i traci do 15.

Korony już siedem punktów. Pogoń Szczecin jest czwarta ze stratą pięciu punktów do pierwszej Jagiellonii.