Wisła Kraków

Raków traci szansę na tytuł. Opinia krytyczna: “To on ponosi za to odpowiedzialność” –

Kamil Kosowski, 52-krotny reprezentant Polski i 3-krotny mistrz Polski z Wisłą Kraków, wyraża swoje zastrzeżenia do formacji i składu drużyny Raków oraz krytykuje trenera. Według niego, to trener Szwarga ponosi odpowiedzialność za wyniki i konsekwencje za każdy ruch.

Kosowski podkreśla, że w ostatnim meczu z Rakowem, Górnik zagrał bardzo dobrze, realizując swój plan na mecz. Chociaż mistrzowie Polski mieli świadomość taktyki drużyny Jana Urbana, to znacznie przewyższyli ich zabrzanie.

Trener Rakowa nie desygnował do pierwszego składu typowych napastników, co według Kosowskiego było błędem. Po meczu Michała Świerczewskiego wydawało się, że nie dzieje się za dobrze w Częstochowie.

Kosowski stwierdza, że drużyna Rakowa jest przyblokowana, a jakość ukryta, mimo że są w niej świetni piłkarze. Zauważa, że Górnik, mimo braku faworyzowania, grał lepiej i wygrał mecz.

Kosowski gratuluje Górnikowi za udział w walce o mistrzostwo Polski. Zwraca także uwagę na dalszy harmonogram gier Górnika, który powinien być w teorii faworytem, ale zwraca uwagę na ich preferencje do gry z kontrataku.

Na koniec Kosowski podkreśla, że sytuacja w Górniku jest obecnie wspaniała, a ich trener potrafi dostosować drużynę do każdych warunków.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *