Wisła Kraków

Kuriozalne list z Pruszkowa do Krakowa. Kibice Wisły na cenzurowanym –

Kibice Wisły są na cenzurowanym, co oznacza, że nie mogą uczestniczyć w wyjazdach swojej drużyny w I lidze. Decyzję o odebraniu wsparcia wyjaśnia Znicz w swoim komunikacie, w którym omawia relacje kibicowskie i przedstawia wnioski, na podstawie których podjęto tę decyzję.

Znicz odnosi się do potencjalnych zagrożeń związanych z obecnością kibiców Wisły Kraków, wskazując na zdarzenia z przeszłości, takie jak bójki w Radłowie i śmierć sympatyka BKS-u Stali Bielsko-Biała. Środowiska kibiców z niemal całej Polski obwiniają fanów Wisły za te zdarzenia i wywierają presję na kluby, aby nie wpuszczały sympatyków Białej Gwiazdy na sektory gości.

Decyzja Znicza Pruszków, oparta na założeniu potencjalnych starć kibiców, uniemożliwiła udział fanów Wisły Kraków w meczu przeciwko Zniczowi Pruszków w 28. kolejce. Mimo to, Wisła odniosła sukces w batalii z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, uzyskując zgodę na udział swoich fanów w finale Pucharu Polski, planowanym na 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Przed finałem czekają jednak na zespół jeszcze cztery spotkania ligowe, w których prawdopodobnie będzie musiał wystąpić bez wsparcia swoich fanów. Mecze z Zniczem Pruszków i Wisłą Płock odbędą się odpowiednio 19 kwietnia i 13 kwietnia.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *